
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3.96 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Housing |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
| Mating Post Length | |
| Termination Post Length |
Stock: 958
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04218
Ext.Price$0.04218
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04218 | $0.04218 |
| 10 | $0.02109 | $0.21090 |
| 50 | $0.01622 | $0.81100 |
| 100 | $0.01447 | $1.44700 |
| 500 | $0.01290 | $6.45000 |
| 1000 | $0.01187 | $11.87000 |
| 3000 | $0.01092 | $32.76000 |
| 5000 | $0.01005 | $50.25000 |
| 10000 | $0.00925 | $92.50000 |
| 30000 | $0.00851 | $255.30000 |
| 50000 | $0.00782 | $391.00000 |
